سوالات متداول

سوالات متداول

ابتدا در بخش زیر مطالب مربوط به ویژگی محصولات و شرایط خرید را مطالعه نمایید و ابهامات و سوالات خود را بر طرف نموده و در صورتی که پاسخ خود را نیافتید می توانید از طریق صفحه تماس با ما سوالات خود را مطرح کنید .

کاربرد لوله های پلی اتیلن در بخش کشاورزی

لوله پلی اتیلن در کشاورزی و بخش­های وابسته به آن، کاربردهای فراوانی دارد. جلوگیری از تبخیر و هدررفت آب علاوه بر سایر مزایای لوله­های پلی اتیلن باعث استفاده بیش از پیش از این لوله ­ها شده است.

از جمله مزایای لوله­ های پلی اتیلن می­توان به دوام و استحکام بالا، نصب آسان، عمر طولانی، سبک بودن، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر اشعه خورشید، مقاومت در برابر خوردگی، بهداشتی و غیر سمی بودن و تنوع بالا در سایز و اندازه اشاره کرد.

با توجه به گسترش استفاده از لوله ­های پلی اتیلن در صنایع و مزایای این لوله­ ها نسبت به دیگر انواع آنها، لوله­ های پلی اتیلن در دو گرید متفاوت PE80 و PE100 و در فشارها و سایزهای متنوعی تولید می­ شوند. سایز لوله­ های پلی اتیلن  از 16 میلیمتر تا 2500میلی متر است که تا سایز 750 میلی متر توجیه اقتصادی دارد و لوله بزرگتر از 750 میلیمتر جهت کاربری­های خاص و متفاوت که دیگر لوله ­ها کارایی و بهره وری مناسب ندارند استفاده می­شود.

در جدول ذیل سایز لوله­ های پلی اتیلن پرکاربرد در بخش کشاورزی برحسب میلی متر و اینچ ارائه شده است:

لوله ­های پلی اتیلن در بخش کشاورزی در سیستم­ های نوین آبیاری شامل سیستم­ های آبیاری موضعی و بارانی کاربرد دارد. همچنین در روش ­های سنتی آبیاری جهت انتقال آب تا ابتدای مزرعه از لوله­ های پلی اتیلن بهره می­برند تا از تبخیر آب و نشت آن در خاک جلوگیری نمایند.

کاربرد لوله های پلی اتیلن در آبیاری فضای سبز

توزیع آب در فضای سبزبه روش های آبیاری سطحی و تحت فشار صورت می­ گیرد. روش­ های آبیاری سطحی به دلایلی از قبیل راندمان پایین آبیاری و نیاز به نیروی کارگری زیاد، کمتر مورد استفاده قرار می­ گیرند و جای خود را به سیستم­ های آبیاری تحت فشار داده­ اند.

علت پایین آمدن راندمان در آبیاری سطحی تا 30%، نفوذ آب به درون زمین و خروج آب در انتهای محدوده کشت است. گیاه قادر به استفاده از تمامی آب هایی که به داخل زمین نفوذ می­ کنند، نیست و فقط از آب موجود در محدوده ریشه استفاده می­کند. الباقی آب نفوذ کرده در زمین که مورد استفاده گیاه قرار نخواد گرفت، آب تلف شده خواهد بود.

در روش­های آبیاری تحت فشاردر فضای سبز همچون کاربرد این روش­ها در کشاورزی، در شبکه انتقال و توزیع آب در سیستم آبیاری، لوله ­های پلی اتیلن مورد استفاده قرار می­ گیرند.

سیستم ­های آبرسانی فضای سبز نه تنها باید مصرف آب را کاهش دهد بلکه  باید هزینه­ ها را نیز کمتر کند. برای مشاوره درباره­ ی بهترین نوع سیستم آبرسانی فضای سبزمورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

کاربرد لوله های پلی اتیلن در برق رسانی و مخابرات

یکی از رایج ترین و پرکاربردترین لوله ­های مورد استفاده در برق کشی ساختمان، لوله برق پلی اتیلن است. لوله برق پلی اتیلن متشکل از یک نوع پلاستیک نرم است. لوله برق پلی اتیلن در اندازه ­های گوناگون و همچنین در ظرفیتهای متفاوت موجود است. این نوع لوله به عنوان محافظ کابل برق و پوشش دادن فیبرهای نوری و کابل­های مخابراتی از مواد اولیه پلیمری با گرید تجاری PE100  و PE80 ساخته می­ شود.

از جمله مزایای این نوع از لوله های برق می­توان به وزن بسیار سبک، امکان نصب آسان لوله و میزان استحکام بالا اشاره کرد.

لوله های بتنی

لوله­ های بتنی به دلیل داشتن ماده ­ای ماندگار و قابل استفاده، دارای سابقه و شهرت خوبی است.لوله بتنی در قطرهای مختلف تا 200 میلی متر برای جمع آوری آب و فاضلاب و آب باران مناسب می ­باشد. قطر و اندازه می­ تواند از 4 اینچ تا 17 فوت اشد. لوله بتنی در دو نوع مسلح و ساده ساخته می­شود. بتن مسلح ترکیبی از سیمان، سنگدانه و آب است که در آن فولاد جایگذاری شده است.

 لوله ­های بتنی مزایای زیادی از جمله سرعت نصب، مقاومت ذاتی، دوام و عدم  اشتعال و سوختگی را ارائه داده­ اند.

از جمله معایب لوله­ های بتنی، سنگینی وزن این لوله­ ها است که هزینه حمل و نقل بسیار بالاست و از سویی در خاک ­های سست مشکل استقرار را به همراه دارند و قرار دادن انشعاب و عوض کردن قطعات آسیب دیده احتیاج به پیش بینی­ های ابتدایی دارد.

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت نوعی لوله با دو جداره می­باشد که بخش بیرونی کاروگیت شده (شیاردار و مارپیچ) و  بخش داخلی صاف می­باشد که این لوله­ ها به دلیل عدم امکان نشت، فاسد شدن، نصب آسان و مقاومت در برابر حرکت خاک و فشار، از حدود نیم قرن پیش مورد مصرف قرار می گیرند. این لوله­ ها به لوله­ های پلی اتیلن فاضلابی نیز معروف است.

لوله پلیکا

این نوع از لوله­ ها که همچنان در انتقال فاضلاب، بیشترین کاربرد و موارد استفاده را دارند، مهمترین علت ماندگاری شان، پایین بودن قیمت آن­هاست که همچنان می­ تواند یشترین جذابیت را برای کارفرمایان داشته باشد.

مزایای لوله های پلیکا

  • آسان بودن اجرا و وزن کم
  • مقاومت بالا در برابر مواد اسیدی و باز
  • عدم رسوب پذیری و زنگ زدگی

معایب لوله های پلیکا

  • به مرور زمان دچار شکنندگی و پوسیدگی می شوند
  • احتمال خروج از آب بندی و بروز مسائلی همچون نشت

بخش سوالات متداول

در هنگام انتخاب محصولات نکاتی وجود دارد که ممکن است فروشنده در مورد آنها نداند اما در صورتی که برای شما ابهامی پیش بیاید و در انتخاب خود مطمئن نباشید می توانید از راه های ارتباطی قرار داده شده در سایت استفاده کنید و از مشاوران و متخصصین این زمینه راهنمائی دریافت کنید .

محصولات ما با قیمتی مناسب و به صرفه در بازار عرضه می شوند و حتی در شرایطی خاص این قیمت را نیز کاهش می دهیم . برای کمک و همراهی مشتری و همچنین کسب اطمینان و اعتماد شما کالای ما دارای کیفیت بالا و همتراز با قیمت آن است و آن را با ضمانتی قابل قبول برای شما عزیزان عرضه می کنیم

در هنگام انتخاب محصولات نکاتی وجود دارد که ممکن است فروشنده در مورد آنها نداند اما در صورتی که برای شما ابهامی پیش بیاید و در انتخاب خود مطمئن نباشید می توانید از راه های ارتباطی قرار داده شده در سایت استفاده کنید و از مشاوران و متخصصین این زمینه راهنمائی دریافت کنید .

در هنگام انتخاب محصولات نکاتی وجود دارد که ممکن است فروشنده در مورد آنها نداند اما در صورتی که برای شما ابهامی پیش بیاید و در انتخاب خود مطمئن نباشید می توانید از راه های ارتباطی قرار داده شده در سایت استفاده کنید و از مشاوران و متخصصین این زمینه راهنمائی دریافت کنید .