لوله پلیکا فاضلابی

لوله پلیکا فاضلابی یکی از پرکاربردترین محصولات مورد استفاده در صنعت ساختمان به شمار می رود که از کاربردهای بی شماری در این عرصه برخوردار می باشد. در هر یک از مصارف ساختمانی رد پایی از این لوله ها نیز مشاهده می شود که خرید و فروش آن ها را به شدت افزایش می دهد! از این رو در این گزارش با برخی از ویژگی ها و مزایای استفاده از این لوله های پر کاربرد صنعتی آشنا شده و انواع مدل های آن ها را بررسی می کنیم. این لوله ها در بخش های مختلفی از محیط یک ساختمان به کار برده شده و نصب آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخودار می باشد.

پلیکا چیست؟

لوله پلیکا فاضلابی از متریال پرکاربرد پلیکا تولید می شود که یکی از آلیاژهای پلیمری مشهور به شمار می رود. این محصول در عرصه های صنعتی مختلف به کار برده شده و مدل های متنوعی از آن وجود دارند. کاشف این آلیاژ نام خود را بر روی این لوله ها قرار داده و به همین خاطر این لوله ها را به نام پلیکا می شناسیم. مدل های متنوعی از لوله پلیکا فاضلابی در دنیای صنعت ارائه می شوند که هر یک از آن ها از کاربردهای خاص خود برخوردار می باشند. مدل های پی وی سی و یو پی وی سی این محصولات در بازارهای خرید و فروش به میزان قابل توجهی عرضه شده و هر یک از کیفیت و کارایی به خصوصی برخوردار می باشند.

آلیاژهای مدل یو پی وی سی نمونه نرم شده لوله های پلیکا به شمار می روند که استفاده از آن ها از مزایای قابل توجهی برخوردار می باشد. اما مدل های پی وی سی نیز در دنیای صنعت از کارایی قابل توجهی برخوردار است. این آلیاژها در ساخت بسیاری از لوله های ساختمانی به کار برده شده و اساس صنعت ساختمان با استفاده از این مواد تشکیل شده است. برای آشنایی بیشتر با این محصولات در نظر گرفتن روش های تولید آن ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

5b43fc047def3-min

روش های آماده سازی لوله های پلیکا

لوله پلیکا فاضلابی با روش های صنعتی به خصوصی به تولید می رسد. برای ساخت و تولید این محصولات از چند روش زیر استفاده می کنند:

  • روش تولید اکستروژن
  • روش تولید پوشش دهی دورانی
  • روش های فشاری یا تزریقی

برای تولید انواع لوله پلیکا فاضلابی از روش اکستروژن بیشتر استفاده می کنند. به این ترتیب کیفیت ساختار این محصولات در حین تولید حفظ خواهد شد. هر یک از مدل های این لوله ها با استفاده از یکی از این روش های ساخت به تولید می رسند. موارد استفاده از آن ها نیز بر اساس جنس و نوع و مدل این محصولات متفاوت خواهد بود.

مهمترین کارایی لوله های پلیکا

اتصالات پلی اتیلن در بسیاری از بخش های محیط ساختمان به کار می روند. به عبارت بهتر بدون وجود این لوله ها فرایند ساخت و آماده سازی ساختمان های امروزی تکمیل نخواهد شد. برخی از مهمترین عرصه های استفاده از این لوله ها را در زیر مشاهده می کنید:

 لوله های پلیکای فاضلابی

لوله پلی اتیلن فاضلابی یکی از مهمترین دسته بندی های این محصولات است که در بسیاری از ساختمان های امروزی به چشم می خورد. حتما شما هم این لوله های باکیفیت را در بخش های مختلف سیستم آب و فاضلاب ساختمان ها مشاهده کرده اید. به کار بردن این لوله ها با این جنس در این بخش های ساختمان بسیار مقرون به صرفه بوده و توجیه اقتصادی بالایی برای مشتریان به همراه می آورد.

یکی از مهمترین دلایل افزایش فروش این محصولات، کاربری آن ها در بخش فاضلاب محیط منزل است. انواع آن ها را در سرویس های بهداشتی، حمام و دستشویی فرنگی، آشپزخانه و… به کار برده و به این ترتیب کیفیت بخش فاضلاب ساختمان را به حد مطلوب می رسانند. نصب آن ها در این محیط ها به سادگی انجام می گیرد. استفاده از انواع لوله پلیکا فاضلابی نیاز به تعمیرات ساختمان ها را نیز به حداقل می رساند.

استفاده در کابل های برق ساختمانی

استفاده از مخابراتی لوله پلیکا فاضلابی نیز مورد توجه بسیاری از مشتریان واقع شده است. از این رو انواع آن ها را در این عرصه ها نیز مشاهده می کنید. کاربردهای مخابراتی آن ها در راستای حفظ ایمنی محیط نیز انجام می گیرد. اغلب مصارف مخابراتی برای عبور دادن سیم ها و کابل های مورد استفاده در محیط ساختمان از میان لوله ها ایجاد می شوند. به این ترتیب نصب هر گونه تجهیزات مخابراتی به سهولت صورت خواهد گرفت.

در صورتی که کابل های مخابراتی را از این لوله ها عبور دهند، از کیفیت ساختار آن ها در مجاورت آسیب های احتمالی به شدت محافـظت خواهد شد. به این ترتیب سیم ها و کابل های گران قیمت مخابراتی به سادگی آسیب ندیده و کیفیت آن ها در طولانی مدت تضمین می شود. رفت و آمد بالا در محیط ساختمان، ریسک آسیب رسیدن به این کابل ها را افزایش می دهد و به این ترتیب هزینه های بالایی برای جبران خسارات وارده به تجهیزات مخابراتی ایجاد خواهد شد.

اما نصب و استفاده از لوله پلیکا فاضلابی این مشکلات را به کلی از بین می برد. انواع لوله های به کار رفته در این بخش ها از ویژگی های مهمی برخوردار هستند. انواع آن ها نیازی به ضخامت بالا نداشته و فشاری را در حین استفاده تحمل نمی کنند. به همین خاطر نیز ضخامت آن ها از مدل های فاضلابی کمتر تعیین می شود.

مزایای مهم لوله پلیکا فاضلابی

لوله پلیکا فاضلابی از مزیت های مهمی در عرصه های مختلف صنعتی برخوردار است و به همین خاطر نیز در میان مشتریان به محبوبیت رسیده است. این روزها خرید و فروش این تجهیزات در همه بخش های کشور ما به میزان قابل توجهی انجام می گیرد. برخی از مهمترین مزیت های استفاده از این محصولات را در زیر مشاهده می کنید: 

مقاومت بالای لوله پلیکا آبرسانی

لوله پلیکا آبرسانی که کاربرد بسزایی در سیستم آبرسانی و فاضلابی دارند در برابر آسیب های مختلف مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. به این ترتیب استفاده از این محصولات در برابر خوردگی و سایر عوامل مخرب محیطی کارایی خواهد داشت و ریسک آسیب رسیدن به این بخش ها را به حداقل می رساند. انواع این لوله ها اغلب در معرض خاک قرار می گیرند و در زیر زمین نصب می شوند. به این ترتیب ریسک خوردگی آن ها بسیار بالا می رود. اما استفاده از متریال پولیکا در ساختار این محصولات که از مواد باکیفیت پلیمری تشکیل شده اند، از بروز این مشکل ها به شدت جلوگیری می کند.

برای آشنایی بیشتر با لوله پلی اتیلن آبرسانی و مقاومت آن‌ها به سایت حیات ایران مراجعه کنید.

Acu-Sewer-PE-Pipe-846x447

 وزن پایین لوله های پلیکای فاضلابی

لوله پلیکا فاضلابی از وزن بسیار سبکی برخوردار است. انواع آن ها به سادگی برای فرایندهای ساختمانی جا به جا شده و حمل و نقل آن ها به سهولت انجام می پذیرد. از این رو کاربردهای آن ها هر روز در این عرصه افزایش می یابد. انواع آن ها به دلیل وزن سبک نصب ساده ای نیز دارند و سبب سهولت کار کارفرمایان در پروژه های مختلف می شوند. برای نصب لوله های فولادی و جا به جایی آن ها در محیط های ساختمانی اغلب هزینه بسیار بالایی صرف شده و زمان و انرژی بالایی در این پروژه ها به هدر می رفت. اما با ورود نسل جدید لوله های فاضلابی از بروز این مشکلات به شدت جلوگیری می شود.

 قیمت به صرفه

لوله پلیکا فاضلابی با کمترین هزینه ها به مشتریان ارائه می شود. در واقع این لوله ها با ویژگی ها و مزایای مهمی همراه هستند که هزینه تعیین شده برای آن ها را توجیه می کنند. به این ترتیب استقبال مشتریان از این محصولات هر روز افزایش می یابد. در محیط ساختمان های مختلف هزینه های بسیار زیادی برای خرید تجهیزات صرف می شود. به همین خاطر کارفرمایان در تلاش هستند که از تجهیزات ارزان قیمت تری برای ساختمان سازی استفاده کنند. لوله های پلیکا رسیدن به این هدف را برای کارفرمایان ساده تر می سازد!

در محیط های ساختمانی از انواع دسته بندی های لوله های فاضلابی استفاده می شود که لوله های پلیکا تنها یک مدل از آن ها هستند. انواع لوله های سایلنت، پوش فیت و… نیز در این میان دسته بندی می شوند که از هزینه و قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و قیمت خرید آن ها برای مشتریان به صرفه نیست. در نتیجه خرید این محصولات به سود کارفرمایان خواهد بود.

ویژگی ضد حریق بودن

لوله پلیکا فاضلابی از نظر ضد حریق بودن نیز مورد تایید کارشناسان فنی می باشند و استانداردهای متعددی را در این زمینه به دست آورده اند. هر یک از مدل های این لوله ها از ویژگی های مهمی برخوردار بوده و کیفیت و کارایی آن ها در طول مدت استفاده تضمین می شود.

جمع بندی

لوله پلیکا فاضلابی در میان پرکاربردترین صنایع ساختمانی دسته بندی می شود که در طول هر سال به میزان قابل توجهی به فروش می رسد. به همین خاطر نظر و توجه کارشناسان فنی جهانی به این لوله ها جلب شده است. هر یک از آن ها با بهترین ویژگی های ساخت در اختیار مشتریان قرار می گیرند. در این گزارش با چندی از مزایای این محصولات و برتری آن ها بر دیگر لوله های موجود در بازار آشنا شدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *