دستگاه جوش لوله پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن هر یک از اهمیت بسیار زیادی در صنایع امروزی برخوردار می باشند. به همین خاطر آشنایی با بخش بندی های مختلف این دستگاه ها و اتصالات مربوط به آن ها نیز بسیار مهم تلقی می شود. هر یک از این دستگاه ها بر اساس نوع اتصالات دسته بندی های مختلفی دارند. دستگاه های بات فیوژن و الکتروفیوژن از مدل های مطرح دستگاه های جوش پلی اتیلنی محسوب می شوند. دستگاه جوش لوله پلی اتیلن ویژگی ها و قابلیت های به خصوصی دارد.

انواع دستگاه های جوش پلی اتیلنی

دستگاه جوش لوله پلی اتیلن مدل های متنوعی دارد و به همین خاطر نیز در میان مشتریان مطرح شده است. سه مدل مطرح و پر طرفدار این دستگاه های جوش به شرح زیر می باشند:

 • دستگاه های جوش دستی که بسیار سبک است و از یک راکت و المنت تشکیل شده است و هر کی از این اجزا اهمیت به خصوصی در ساختار آن دارند. این دستگاه ها لوله های پلی اتیلنی را در سایز بندی های به خصوصی به هم متصل می کنند.
 • دستگاه های نیمه هیدرولیک نیز در این میان قرار می گیرند. از این دستگاه ها برای جوش لب به لب در اتصالات جوشی نیز استفاده می شود که کیفیت کار را در امور صنعتی به طرز قابل توجهی افزایش می دهد. آبرسانی قوی با استفاده از این اتصالات به سادگی انجام می پذیرد. فک های نگهدارنده نیز در این خصوص مورد استفاده قرار گرفته و به کار می روند.
 • دستگاه های تمام هیدرولیک نیز در میان پر طرفدارترین تجهیزات قرار می گیرند. انواع آن ها در سایز و اندازه ای به خصوصی ارائه شده و در دسترس قرار می گیرند.

هر یک از این دستگاه ها از مزیت های به خصوصی برخوردار هستند.

 

مزایا

مزایای استفاده از دستگاه های جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش لوله پلی اتیلن از مزیت های به خصوصی برخوردار است که سبب افزایش کیفیت صنایع مربوطه می شود. برخی از این مزیت ها را در زیر مشاهده می کنید:

 • انواع آن ها دارای سیستم کنترل اتومات هستند و به همین خاطر نیز مورد توجه قرار گرفته اند.
 • یک پارچگی اتصالات این سازه ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 • با استفاده از آن ها خطاهای انسانی به حداقل می رسند.
 • جوشکاری با استفاده از این دستگاه ها با ابعاد مناسبی انجام می شود.
 • وزن سبک و قابل حمل این تجهیزات نیز یکی از مهمترین ویژگی های آن ها به شمار می رود.
 • انواع آن ها حرکت ساده و روانی دارند و به همین سبب نیز مورد توجه قرار گرفته اند.

کلیه این مزیت ها سبب افزایش استفاده از این دستگاه ها شده اند.

خاصیت های جوشکاری با مواد پلی اتیلنی

دستگاه جوش لوله پلی اتیلن با روش های جدید و فناوری های مدرن و به روزی تولید و ارائه شده است و به همین سبب نیز استفاده از آن هر روز افزایش می یابد. هریک از عرصه های صنعتی با استفاده از این تجهیزات به خوبی به فعالیت های خود ادامه می دهند. برخی از مهمترین خواص استفاده از این دستگاه های جوشکاری به شرح زیر می باشند:

 • این دستگاه ها در برابر فشار کمی حساس هستند. مقاومت بالای وسایل و اشیای مورد نظر نیز تاثیر مطلوبی بر ساختار آن ها نخواهد داشت.
 • ماده اولیه به کار رفته در ساختار این دستگاه ها از نفت است.
 • انواع آن ها به ضرباتی که از نیروهای خارجی به ساختارشان وارد می شود، حساس خواهند بود.
 • برای استفاده از آن ها از مواد اولیه ای استفاده می کنند که هیچ آسیبی به سلامت افراد وارد نمی کند.
 • انواع آن ها آسیبی به ساختار لوله های درمان شده وارد نمی کنند.
 • این دستگاه ها تنوع قابل توجهی دارند و برای هر یک از مصارف عرصه جوشکاری از مدل به خصوصی از آن ها استفاده می شود.

خاصیت

بررسی نحوه عملکرد دستگاه جوش لوله پلی اتیلن

این دستگاه ها از ویژگی های مهم و به خصوصی برخوردار هستند و به همین خاطر نیز کار با آن ها نیازمند رعایت چند نکته ساده است. هر یک از آن ها در برابر نوسانات برقی حساس هستند و به همین خاطر باید ایمنی سازی لازم را در زمینه برق رسانی به این دستگاه ها انجام دهید. در غیر این صورت هزینه های گزافی که برای خرید هر یک از این تجهیزات پرداخت نموده اید، از بین می روند.

بهتر است در بازه های زمانی که برق نوسان دارد از این دستگاه ها استفاده نکنید. استفاده از آن ها اتصالات شما را یکپارچه تر و در نتیجه مقاوم تر می سازد و به همین خاطر این دستگاه ها در میان بهترین تجهیزات صنعتی در سر تا سر جهان دسته بندی می شوند. کنترل اتوماتیک این دستگاه ها نیز از دیگر ویژگی های هر یک از مدل های این تجهیزات است که نظر و توجه مشتریان را به خود جلب کرده است. وزن پایین دستگاه نیز از جمله مهمترین مولفه هایی است که در این تجهیزات نظر و توجه مشتریان را جلب کرده و عملکرد آن ها را بهبود می بخشد.

در بخش هایی از این دستگاه، نمایشگرهایی جای گرفته اند که ولتاژ ورودی و خروجی را بر روی خود مشخص می کنند. به این ترتیب می توان بهترین استفاده ها را از این تجهیزات به عمل آورد. اطلاعات نمایش داده شده در این دستگاه استفاده از آن را بسیار ساده تر می کند و کنترل و مدیریت عملیات جوش را با سهولت بیشتری همراه می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *